مجله پرنس هوم

تقلبی اما ارزان قیمت

لوازم آشپزخانه تقلبی و اصلی
از قدیم الایام گفتند: هیچ ارزانی بی حکمت نیست!

در این آشفته بازار تحریم و مشکل شدن واردات کالا ها توسط شرکت های رسمی، محصولات فیک و یا به اصطلاح تقلبی داغ شده است. در هر صنفی کالا های تقلبی بسیار دیده میشود. در صنف لوازم آشپزخانه بازار اجناس تقلبی و بسیار بی کیفیت داغ است، امروز مجله پرنس هوم به این مسئله پرداخته است، تا شما را با حقایقی آشنا کند.

 

همواره برند یودن دلیل بر کیفیت و سابقه درخشان در زمینه محصولات تولیدی هستند، همانطور بسیاری از برند های مثل اپل (Apple)، جنرال موتور، مایکروسافت، تفال و بوش و … از جمله برند های باقدمت و دارای کیفیت بسیار بالا و خدمات پس از فروش بی نظیری هستند.

در ایران، به دلیل تحریم بودن و نبود شرکت های اصلی واردکننده و نمایندگی های انحصاری در ایران، موجب میشود تا برخی سودجویان اجناس فیک و تقلبی با برند های اصلی از کشور های مختلف وارد بازار کنند. در زمینه محصولات آشپزخانه و محصولات برقی خانگی به وفور میتوان این محصولات را دید.تقلبی یا اصلی

اما چگونه اجناس اصلی را با تقلبی تشخیص دهیم:

اعتماد به فروشنده مطمئن

اولین و مهم ترین مورد، اعتنماد به فروشنده و شرکت فروشنده هست، حتی اگر شما به صورت حرفه ای اجناس را بشناسید، ممکن است فروشنده با مکری و جا به جایی قطعه فنی و یا عوض کردن جعبه شما هرگز متوجه نشوید. متاسفانه امروزه بخاطر نظارت نامناسب بر بازار های ایرانی، فروشنده های خطا کاری هستند که اجناس تقلبی را به جای اصلی با قیمت پایین تر میفروشند.

به قیمت شک کنید!

اگر تفاوت چشمگیری در قیمت ها دیدید، شک کنید، گاهی اوقات فروشنده ها برای جذب کردن مشتری، قیمتی پایین تر از حد معمول اعلام میکنند. که دلیل قانع کننده ای برای این کار ندارند، در اینجا باید شک کنید این محصول آیا تقلبی است؟ برای مثال قیمت محصولات اصلی فرانسوی و یا برزیلی یا اجناس برند را داخل وب سایت های خارجی خود چک کنید و با قیمت روز ارز مقایسه کنید. وقتی شاهد تفاوت چشمگیری در قیمت شدید، مطمئن باشید این محصول درجه یک نیست و ممکن است درجه دوم ، استوک و یا مشابه high copy باشد.

تقلبی
به اجناس با دقت نگاه کنید!

همیشه مجرم جا جرم باقی میگذارد! اگر محصولات کپی و تقلبی را

با محصولات اصلی مقایسه کنید . از تفاوت جنس، کیفیت قالب گیری درز ها، کیفیت رنگ و یا یکسری تفاوت های ظاهری، وزن اجناس و یا شفافیت و حک بودن لوگو شرکت میتوانید تشخیص دهید. برای مثال در ایران، محصولات آشپزخانه یونیک دارای محصولات تقلبی بسیار در بازاری هستند، که شما با کنار گذاشتن محصولات اصلی و تقلبی میتوانید به این موضوع پی ببرید.

محصولات با بارکد

 

کد و شناسه محصول را در سایت مرجع چک کنید.

محصولاتی که به اصلی بودن آن ها شک دارید، کد بر روی آن را داخل وب سایت اصلی آن محصول و یا داخل موتور جستجوگر گوگل سرچ کنید. اگر دیدید این محصول نمونه خارجی و بارکد دار ندارد. متاسفانه این محصول تقلبی است.

محصولات یونیک اصلیاز فروشنده ضمانت بازگشت بگیرید.

جنس بد مال صاحبش! ضرب المثلی بسیار ساده و کاربردی در فرهنگ ایرانی هاست. محصولات برند همیشه مشتری خود را دارند، و کسی که خواهان جنس اصلی و با کیفیت باشد زیر سنگ هم باشد پیدا میکند. اجناس تقلبی، اجناس بی ارزشی هستند و فروشنده میخواهد سریع آن را به فروش برساند و در قبال آن مسئولیتی ندارد. ولی جنس برند ارزش خوذد را همیشه دارد و در کشور های پر تورم مانند ایران ، حتی قیمت آن روز به روز افزایش پیدا میکند. پس همیشه در هنگام خرید اجناس برند ، از فروشنده ضمانت مرجوعی کالا را بپرسید.

 

 

 

 

اعتماد فروشگاه اینترنتیاز فروشگاه های اینترنتی مطمئن و برند خریداری کنید.

تجارت الکترونیک روز به روز در حال پیشرفت است، حتی ها برخی از کارشناسان معتقدند در آینده، چیزی به عنوان فروشگاه کوچک و خرید حضوری نباشد. جهان روز به روز در حال پیشرفت است. با این حال یکی از مدل های خرید، خرید اینترنتی است، شما میتوانید در کمترین زمان و هزینه به بیشترین کالا در بازه قیمتی بسیار متنوعی دست پیدا کنید. شما میتوانید محصولات برند و خاص را به راحتی و تنها با یک سرچ خریداری کنید. ولی یک مسئله مهم در خرید، خرید کالا با کیفیت و اصلی است.

در ایران، سایت های متنوعی در زمینه فروش محصولات ایجاد شده است. ولی متاسفانه پیدا کردن کالا اصلی و اعتماد کاری سختی است. متاسفانه برخی از سایت های مطرح ایران که آوازه ای بسیاری در فروش کالا دارند، اجناس تقلبی را به جای اجناس اصلی به صورت خواسته و یا نخواسته به فروش میرسانند. ولی میتوان با بررسی قیمت و کد و پشتیبانی فروشگاه اینترنتی از این مسئله آگاهی پیدا کرد.

سخن آخر

یک ضرب المثل انگلیسی هست که میگوید ( من هنوز آنقدر ثروتمند نشدم که جنس تقلبی بخرم)

فروشگاه اینترنتی لوازم آشپزخانه و خانه پرنس هوم ، سالیان سال در این حوزه به صورت تخصصی کار کرده است. و وظیفه ما هست که مشتریان را از اجناس موجود در بازار خبردار کنیم. متاسفانه محصولات تقلبی در بازار روز به روز ازایش پیدا میکند. و از طرفی به خاطر پایین آمدن درآمد سرانه ملی، برخی با سو استفاده از برند ها، محصولات تقلبی وارد بازار میکنند. ما همواره میکوشیم تا اجناس اصلی و تقلبی را جدا کنیم و به مشتریان خود این اطمینان را دهیم  تا محصولات اصلی و با کیفیت خریداری کنند.

پرنس هوم مرجع محصولات برند لوازم آشپزخانه لومینارک، پاشاباغچه، تفال، یونیک، کرکماز، نوبل کینگ، نیوهوم و … به صورت عمده و جزئی به سر تا سر ایران

 

fake

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *